Results 1 to 4 of 4

Thread: need help norton ghost

  1. #1
    slacker z3n0mal4's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Arad
    Posts
    80

    Default need help norton ghost

    am o problema . mi-am luat un hdd nou , un sata2 si am facut un partition copy cu norton ghost la driveul c: de pe vechiul hdd , dar nu vrea sa booteze de pe asta nou . ce sa fac ? chiar nu stiu , si nu as reinstala tot . idei ? ca eu nu am

  2. #2
    Verii Important Papagal faraonu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    in spatele tau, cand stai aplecat
    Posts
    691

    Default

    daca le-a semnat nici nu o sa plece...
    hdd-urile stiu ca trebuie sa fie identice...aka alocarea fizica pe disk sa se faca in mod identic and shit
    nici eu nu am mai reusit sa fac ce vrei tu de mult...desi am incercat de mai multe ori
    se face restaurarea dar nu booteaza.
    cred ca se pot adauga fisierele necesare dar nu stiu exact cata munca se impune
    eu iti recomand clonarea cu disketa fara imagine in prealabil( partition to partition)
    e posibil sa mearga asa(desi sunt rezervat in declaratii)
    am reusit de cateva ori sa fac chestiile astea si parca si erau diferite hdd-urile...dar nu ma intreba cum am reusit ca nici eu nu stiu

    ps: ca persoana care a facut sute de clonari hdd to hdd fara sa intre in detaliile de setari and shit iti recomand aprofundarea ghostului si revenirea ulterioara cu detalii)
    Last edited by faraonu; 23-10-2005 at 13:24.
    am o ..placa de baza....si 3 condensatoare...fix in sutienu tau de baie

  3. #3
    Vanator de lameri
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    781

    Default

    HDD-urile nu trebuie sa fie identice, dar trebuie sa ii dai copy HDD to HDD ca sa mearga sa booteze de pe noul HDD. Asa va merge sigur.
    Everlasting depraved state of hedonism.

  4. #4
    slacker z3n0mal4's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Arad
    Posts
    80

    Default

    am reusit cu copy disk2disk .. dar e o problema .. page file il ia tot de pe hardul vechi .. deci imi booteaza de pe D hdd nou ) si c: e cel vechi si nu pot formata , change drive letter . dc scot hdd vechi si raman cu cel nou , la startup la windows imi arata logging off si apoi saving/loadin settings si tot asa si nu pot face nimic . cum transfer acel page file pe noul hdd ? sa pot formata vechiul ?
    Last edited by z3n0mal4; 24-10-2005 at 00:34.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. alternativa freeware la Norton Ghost?
    By cortex in forum Software
    Replies: 0
    Last Post: 10-08-2005, 14:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •